SOD TORAH
רשימת צפנים גמרא אונליין מי אנחנו פורומים

אדם הקדמון הוא אדם המודרני

כתבות, מאמרים מתורגמים ובלעדיים של הגולשים ושל המערכת בנושא.

אדם הקדמון הוא אדם המודרני

הודעהעל ידי sodtorah » ג' מאי 06, 2014 7:05 pm

מדענים חשבו הרבה זמן, שהאדם הניאנדרלתי שחי לכאורה לפני כ-350 אלף, היה מפגר מבחינה אינטלקטואלית יחסית לאדם המודרני ("אלינו"). אולם ראיות ומחקרים אחרונים מראים שלא כך, אלא שהוא היה בדיוק כמונו, מבחינת חכמה ואפילו היה הזדווגות בין "שני המינים". ואמנם נשאלת השאלה למה החוקרים מתעקשים לחלק את התפתחות האדם לאדם קדמון ואדם מודרני והתשובה צפויה בהמשך.

חדשות מדעיות מדווחים ומסכימים כי "ניאנדרתלים לא היו מפגרים יחסית לבני אדם המודרניים" (Sciense Daily). וכן "ניאנדרתלים היו שווים לנו מבחינה אינטלקטואלית" (New Scientist). "היה להם יכולת חינוך ילדים טובה". (Live Sciense). הגנים בינינו שונה קצת (0.12%) פחות מ-100 פרוטאינים שונים. (Nature). אמנם הם ניראו חזקים יותר וחיו במערות, אבל זה גורם להבדל בין מין למין? הם ידעו איך לבשל נזיד בשר במערות (NG). "הם דיברו בשפות לא שונות (דומות) לשפות שלנו" (Sciense Daily).

 לאחר ראיון שעשה כתב New Scientist לחוקר אבולוציה, הוא מודה: "ארכאולוגים מסרבים לקבל ראיות לכך שהאדם הקדמון היה מפותח וחכם בדיוק כמו האדם המודרני, רעיונות נצחיים בגישה זאת השפיעו על הרעיונות שלנו בנוגע להעלמות של האדם הקדמון".

לגבי הפרש מניין השנים התשובה כאן שם הסברנו שהמדענים מודדים מאובנים של בני אדם שחיו לפני המבול ונימחו מעל פני האדמה וכן מודדים את הגיל של חיות ודינוזאורים שהיו קיימים לפני המבול ולכן הזמנים יוצאים גדולים הרבה יותר (350,000 שנה וכו') כי הם לא מתחשבים בשינויים שהיו באותם עצמות ובעולם עקב המבול.

330px-Homo_neanderthalensis_adult_male_-_head_model_-_Smithsonian_Museum_of_Natural_History_-_2012-05-17.jpg

יודע לדבר, לבשל, לחנך, לא מתגלח, יש עלי דעות קדומות, ועם שרירים, מי אני? אדם. (רקונסטרקציה של אדם ניאנדרתלי)

מה החשיבות של המידע לגבינו?

ובכן תמיד היה לכאורה קשה להסביר את המאובנים האלה של בני האדם, כי המדענים טענו שהם היו כמו חיות דומים לקופים, ועכשיו שרואים שלטענה הזאת אין שום ביסוס, כי אי אפשר באמת לבדוק כמה שכל היה להם וזה רק ניחוש והנחה המבוססת על כך שהאבולוציה היא אמיתית.

ואנחנו נוסיף, שברור לכל מי שיש שכל בקדקדו שהניחוש של המדענים לא שווה כדי שיוכל להמשיך בחייו ולהפקיר את נשמתו לזרים על כן כל אחד יחקור כמיטב יכלתו להגיע לאמת. עולות מכאן כמה נקודות עיקריות:

  1. האדם לא התפתח ב-350 אלף שנה האחרונות (האבולוציה "מקולקלת"). ממילא, שוב אין הוכחה להתפתחות התאורטית של האדם מהקוף וחסרים חלקים בהתפתחות: יש רק קוף ואדם.
  2. המדענים בתחומים כאלה שנוגעים לתאוריות על העתיד והעבר פועלים לפי הטיות ותפיסות ותופעת "העדר" לא נעדרת אפילו אצלהם. ויש להבדיל בין מדעים מדויקים כגון פיתוח אייפונים ומחשבים ששם מה שאתה רואה זה מה שאתה מקבל, לבין מדעים שהם בעצם השערות עם מאובנים כגון אבולוציה.
  3. אם אין הבדל בין האדם המודרני לקדמון כפי שרוב המדענים חושבים כעת כדלעיל, כלומר האדם פשוט חי לכאורה 340,000 שנה במערות וכדומה, והיה לו שכל כמו שלנו בדיוק, זאת אמרת שהוא יכול לעשות תואר בהנדסת חשמל, אז איך יתכן שרק לפני 10,000 שנים בערך התחילו לרעות בהמות ולגדל בקר, איפה כל השכל שלהם. ויותר מזה, הייתכן שב-200 שנה האחרונות העולם התפתח בצורה אקספוננציאלית למרומים, ו-349,800 שנים לפני זה היה מסתפק במדורות כדי להתחמם וסוסים כדי ליסוע, וכי אף אחד לא יכל להמציא מנוע על נפט או מנורה הרי למצרים העתיקה היו בטריות על חשמל, כלומר מדוע הטכנולוגיה לא התפתחה, ויותר מזה לפי המדע המודרני הם חיו במערות בערך 340,000 שנה, ורק אחרי זה עברו לגור בערים מיושבות, וכי אף אדם לא חשב לבנות בית מעצים, הרי זה אינסטינקט של כל ילד.

התשובות לכל השאלות האלה כמובן פשוטות מספר בראשית, והתנ"ך פוטר את כולן בע"ה. לגבי השאלה מדוע בני אדם לא בנו ערים, התשובה היא שהם כן בנו כבר מההתחלה כי זה דבר טבעי ופשוט לכל בני האדם כפי שהתורה מעידה: "וַיֵּדַע קַיִן אֶת אִשְׁתּוֹ וַתַּהַר וַתֵּלֶד אֶת חֲנוֹךְ וַיְהִי בֹּנֶה עִיר וַיִּקְרָא שֵׁם הָעִיר כְּשֵׁם בְּנוֹ חֲנוֹךְ". רואים שהסיבה לבניית העיר היא התולדה, לכן הדבר טבעי ופשוט, וכן הרבה כאלה. וכמובן שלכולם הייתה שפה משותפת ולאחר מכן הקב"ה בילל את שפתם במגדל בבל וכל אחד קיבל לשון אחר ופיתח אותו עם הזמן. וכן הוא אומר: "מֵאֵלֶּה נִפְרְדוּ אִיֵּי הַגּוֹיִם בְּאַרְצֹתָם אִישׁ לִלְשֹׁנוֹ לְמִשְׁפְּחֹתָם בְּגוֹיֵהֶם". ואמנם בני אדם המשיכו לחיות במערות גם בנוסף לכך, יתכן כדי להתגונן ולהתחבאות מפני בני אדם אחרים או בשעת סכנה כאשר היה צונאמי וכדומה הלכו להרים, וראינו דוגמא כזאת אצל לוט ובנותיו שהלכו לגור במערה מהפחד. וכן רשב"י וחביריו. וכן אליהו הנביא. וכן דוד המלך ע"ה. וכן עובדיה ומאה הנביאים. וגם לגבי גידול בקר וצאן וכן זריעה וחרישה של שדות הדברים פשוטים וטבעיים לכל אדם ורואים זאת מהתורה: "וַיְהִי הֶבֶל רֹעֵה צֹאן וְקַיִן הָיָה עֹבֵד אֲדָמָה", לא צריך זמן של 340 אלף שנה כדברי המדענים כדי שהאדם יעלה על דעתו שאפשר לגדל צאן ובקר ולזרוע את האדמה.

ולגבי השאלה מדוע הטכנולוגיה לא התפתחה כלל כל ה-350 אלף שנה ורק ב-200 שנה האחרונות החלו לצוץ תגליות החשמל והגלים, השאלה שלנו הצטמצמה ל-5500 שנה בערך שהעולם היה שרוי בחוסר דעת, לפי הזמן של התורה כאמור. והזמן הזה כבר סביר יותר, אמנם צריך להבין מדוע חלה התפתחות פתאומית. כי כל ה-5500 שנה האדם היה כבר מפותח בערך באותה רמה, וחי בערים מיושבות ובנה בניינים גדולים כגון הפרמידות והגנים בבבל, ובכלל היה ברמה טכנולוגית קבועה. ואע"פ שראינו עלייה גבוהה של היוונים לפני 2000 שנה שהייתה להם אוניברסיטה באלכסנדריה וידעו קצת נוסחאות כגון פיתגורס וכדומה הקב"ה לא סיפק בידם להתפתח יותר מדי מבחינה טכנית. והתשובה כאמור שהקב"ה לא סיפק ביד האדם להתפתח והשאיר זאת לאחרית הימים וצריך לומר שהאדם בעצמו יתכן ואף פעם לא היה מגיע לרמה טכנולוגית כזאת, כי תיראה שרוב הטכנולוגיה היום הגיע מאנשי מפתח מסוימים שנולדו בעת האחרונה שהקב"ה האיר עיניהם. ומקרא מלא הוא: "וְאַתָּה דָנִיֵּאל סְתֹם הַדְּבָרִים וַחֲתֹם הַסֵּפֶר עַד עֵת קֵץ יְשֹׁטְטוּ רַבִּים וְתִרְבֶּה הַדָּעַת". היינו שבזמן הקץ באחרית הימים, תרבה הדעת שהיא שילוב של החכמה והבינה, ידע ותובנות, מה שלא היה עד כאן. וכן רמוז זה בנבואת אחרית הימים על גוג ומגוג: "וְלֹא יִשְׂאוּ עֵצִים מִן הַשָּׂדֶה וְלֹא יַחְטְבוּ מִן הַיְּעָרִים כִּי בַנֶּשֶׁק יְבַעֲרוּ אֵשׁ וְשָׁלְלוּ אֶת שֹׁלְלֵיהֶם וּבָזְזוּ אֶת בֹּזְזֵיהֶם נְאֻם ה' וכו'". אומר שלא יצטרכו יותר לאסוף עצים כדי להסיק מדורות אלא יהיה אש מהנשק עצמו בעת המודרנית באחרית הימים.

_________________________

ראיות שהאדם הקדמון הוא האדם המודרני

1) פורסם במגזין Science Magazine על חניתות ולפידים שמצאו במערות בגרמניה שהמדענים מעריכים שהם לפני "300,000 עד 400,000 שנים", החוקרים "נדהמו" כאשר מצאו את החניתות וכו' כי הם חשבו שבתקופה הזאת בני האדם היו כמו חיות, אוכלי נבילות, כלומר שלא היה להם כישורים ושכל כדי לצוד חיות וכל שכן שלא ידעו להכין חניתות ולהחזיק אש וכדומה.

ולפי התורה, לא קשה כלל, שהרי כתוב: (בראשית ד, כב) "וְצִלָּה גַם הִוא יָלְדָה אֶת תּוּבַל קַיִן לֹטֵשׁ כָּל חֹרֵשׁ נְחֹשֶׁת וּבַרְזֶל וַאֲחוֹת תּוּבַל קַיִן נַעֲמָה".

רש"י תובל קין. תובל אומנתו של קין. ותובל לשון תבלין, תיבל והתקין אומנתו של קין לעשות כלי זיין לרוצחים: לוטש כל חרש נחשת וברזל. מחדד אומנות נחשת וברזל, כמו ילטוש עיניו לי (איוב טז, ט.), חורש אינו לשון פועל בסגו"ל אלא לשון פועל בציר"י, שהרי נקוד קמץ קטן, וטעמו למטה, כלומר מחדד ומצחצח כל כלי אומנות נחשת וברזל:

ורואים שלפירש"י, עוד לפני המבול כבר עשו כלים מן הסתם של חניתות וכו'. וגם לפני המבול הם היו אוכלים בשר וצדים חיות אע"פ שהותר לאדם הראשון לאכול רק ירקות ופירות, כי עובדה שהותר לנח לאכול בשר לאחר המבול, וזה בגלל שהשחית כל בשר את דרכו על הארץ עוד לפני זה ודרשו בגמרא (סנהדרין קח.): "א''ר יוחנן מלמד שהרביעו בהמה על חיה וחיה על בהמה והכל על אדם ואדם על הכל" וכל שכן שהיו אוכלים בשר בהמות וחיות, כלומר ההדרדרות הרוחנית של האדם הייתה כבר עם הרצח של הבל ונימשכה עד המבול, ובשנת 1656 לבריאה היה המבול. ובני האדם כבר היו בכל העולם על פני כל הארץ כמו שכתוב: "וַיְהִי כִּי הֵחֵל הָאָדָם לָרֹב עַל פְּנֵי הָאֲדָמָה וּבָנוֹת יֻלְּדוּ לָהֶם". ואז הייתה יבשת אחת כי היבשות התחלקו לאחר המבול. ולכן בני האדם הגיעו כמעט לכל מקום ברגל, ומוצאים מאובנים של בני אדם וחיות בכל העולם. ומסתבר שאוכלוסיית האדם בעולם הייתה לפחות עשרות אלפי בני אדם (ב-1656 שנים אפשר להגיע לכמות כזאת לפי קצב הריבוי שהיה אז כי הם היו בני 100 שנה נחשבים נערים). והם ודאי הגיעו לכל מערה בעולם כאשר הייתה יבשת אחת.

sodtorah
מנהל האתר
 
הודעות: 72
הצטרף: ד' דצמבר 19, 2012 1:00 pm

חזור אל כתבות על מדע ואמונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד

cron