SOD TORAH
רשימת צפנים גמרא אונליין מי אנחנו פורומים

הבעיות הקשות של אבולוציה בפשטות

כתבות, מאמרים מתורגמים ובלעדיים של הגולשים ושל המערכת בנושא.

הבעיות הקשות של אבולוציה בפשטות

הודעהעל ידי sodtorah » ש' יולי 27, 2013 8:22 pm

1) חוקרי האבולוציה לא יודעים להסביר כיצד נוצרו איברים מורכבים ביותר, לדוגמא העין האנושית שהמורכבות שלא היא בלתי-ניתנת-להפחתה זאת אמרת שאם ננסה לתכנן כיצד ליצור עין, ניקח את כל המהנדסים בעולם וננסה להכין תוכנית מפורטת לפי שלבים איך יוצרים עין, זה יהיה בלתי אפשרי. כי כל שלב תלוי בשלבים אחרים קודמים ומאוחרים לו ונימצא שאי אפשר להתחיל מאף שלב כי הוא לא ישרוד בפני עצמו ולו רגע אחד. (הערה 1)
 
2) מאגר המאובנים שנאספו מאז שדרווין העלה את התאוריה שלו שהאדם נוצר מהקוף לא מספק את הצפוי. דרווין ציפה שיהיו מיליוני מאובנים שכל מאובן זה שלב בהתפתחות האדם בצורות שונות אבל באמת נמצאו כמה מאות מאובנים שגם לגביהם יש ספק אם הם בכלל שלבים של התפתחות האדם או סתם בני אדם מגזעים שונים (אפריקאים, אמריקאים וכו').
 
3) אבולוציה מולקולרית מנסה להראות שליצורים החיים יש דימיון מסוים בקוד הגנטי, ולהסיק מכך שבגלל שיש דימיון אז גם לכל היצורים יש אבא משותף זאת אמרת כולם נוצרו מאותו יצור. אבל האמת היא שהרבה פעמים אין דימיון גנטי בין היצורים, וגם אם יש, אין שום הכרח לומר שיש להם "אבא משותף", והם אומרים את זה רק בגלל שזאת ההנחה שלהם מההתחלה, ואם מישהו שמאמין באלוקים היה חוקר במקומם, הוא היה מניח מההתחלה שאלוקים יצר אותם, ואז המסקנה שלו היתה: רגע למה לחלק מהיצורים האלה יש דימיון מבחינה גנטית? אולי בגלל שאותו מהנדס יצר את כולם ואז האבולוציה מוכיחה את אלוקים.
  
5) "אבולוציה מתכנסת" - מושג חדש שמנסה להסביר איך זה שיש תכונות דומות בהרבה מהיצורים החיים למשל ההופעה של עיניים, הסונר שיש לדולפינים ועטלפים, תכונות דומות של מיני פרחים וכו' כלומר התכונות האלה התפתחו באותה צורה בחיות נפרדות כאילו האבולוציה התכנסה [הגיעה] לאותו מקום מוגדר מראש והיא לא אמורה לדעת לאן היא הולכת. וכל מה שהם יודעים לומר שזה "מפתיע".
 
6) כימיה מודרנית לא יכולה להסביר את היווצרות המרק הקדמוני שיצר את התא הראשון, דהיינו התנאים שיצרו את התא הראשון שיצר את כל החיים בלתי אפשריים מבחינת המדע.
 
7) בני אדם מראים סוגי התנהגות שהאבולוציה לא יכולה להסביר, למשל: משיכה למוזיקה, אמונה בדת, אומנות, וכו' כל אלה לא קשורים בכלל לרעיון של התפתחות המינים שאומר שהיצורים מתפתחים רק כדי שיוכלו להמשיך לשרוד כלומר להמשיך את קיום המין. איך בן אדם ששומע מוזיקה ממשיך את קיום המין האנושי? אין שום קשר. כלומר אהבה למוזיקה לא התפתחה בגלל אבולוציה. אלא זה שורש רוחני אחר.
 
8) אחת הבעיות הקשות ביותר של אבולוציה היא להסביר כיצד הגיעו כל המינים שהתפתחו לכל היבשות השונות בעולם, למשל אם התפתח יצור מסוים באפריקה נניח פרה, סוס, חמור איך הם הגיעו לדרום אמריקה ?! הרי היבשות נמצאות במצב שלהם כבר "מיליוני שנים" הרבה לפני "שהתפתחה הפרה", אז אין לפרה שהתפתחה באפריקה שום דרך יבשתית להגיע לדרום אמריקה. אז איך היא עשתה את זה?
____________
הערה 1:
כל השלבים האלה של התפתחות העין אמורים להתרחש על ידי מוטציות אקראיות דהיינו כל מוטציה משנה קצת את הקוד הגנטי שנמצא בכל תא בגוף לאורך תקופה של כמה מיליוני שנים עד שבסוף נוצרת עין מושלמת, אם ניקח את כל המהנדסים בעולם שיפתחו את העין היום, הם לא יצליחו, אבל מוטציות אקראיות שאין להם לא שכל ולא דעת ואין ביניהם תקשורת אחת עם השניה אלא כל אחת מתרחשת בתקופת זמן מסוימת, אז המוטציות יצליחו?! ברור שלא.
לדוגמא גם הפלגלום הוא איבר מורכב ביותר: http://en.wikipedia.org/wiki/Flagellum

 

sodtorah
מנהל האתר
 
הודעות: 72
הצטרף: ד' דצמבר 19, 2012 1:00 pm

חזור אל כתבות על מדע ואמונה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד

cron