SOD TORAH
רשימת צפנים גמרא אונליין מי אנחנו פורומים

עובדות מדעיות מהזוהר

כאן נוסיף הוכחות לבריאת האדם בצלם אלקים, לכך שהעולם נברא כלומר תכנון תבוני והוכחות לאמיתות התורה.

עובדות מדעיות מהזוהר

הודעהעל ידי sodtorah » ד' אפריל 02, 2014 12:17 pm

כתוב בזוהר הקדוש:

(זהר חלק ג יא) ובספרא דרב המנונא סבא פריש יתיר, דהא כל ישובא מתגלגלא בעיגולא ככדור, אלין לתתא ואלין לעילא, וכל אינון בריין משניין בחזווייהו, משינויא דאוירא, כפום כל אתר ואתר, וקיימין בקיומייהו כשאר בני נשא. ועל דא אית אתר בישובא, כד נהיר לאלין חשיך לאלין, לאלין יממא ולאלין ליליא, ואית אתר דכוליה יממא, ולא אשתכח ביה ליליא בר בשעתא חדא זעירא.

תרגום: ובספר של רב המנונא סבא מפורש יותר [איך העולם מסודר:], שכל העולם מסתובב בעיגול כמו כדור, אלה למטה ואלה למעלה, וכל הבריות משונות במראיהם בגלל שינוי האקלים באזור לפי כל מקום ומקום, ועומדים על מקומם כמו שאר בני האדם [כלומר לא נופלים אלה שלמטה - כוח משיכה]. ולכן [כלומר בגלל שהעולם עגול ובני האדם מפוזרים בכל המקומות] אז כאשר חשוך לאלה אז מואר לאלה, וכאשר מואר לאלה חשוך לאלה. ויש מקום שכל היום יש שמש ואין בו לילה אלא זמן מועט בלבד.

והמילים האלה של הזוהר נכתבו כך במדויק, וניתן למצוא כאן את הספר המקורי של הזוהר משנת 5488 לספירה (לפני 286 שנים, לפני המהפכה התעשייתית), ניתן להוריד אותו, להיכנס אליו, לדפדף לדף י', ולחפש שם את המילים "ובספרא דרב המנונא" ולראות בדיוק. והנה תמונה:

העובדות שיוצאות מכאן (עיין בהערות להסברים):

 • העולם עגול בצורה כדורית 1)
 • העולם מסתובב על צירו 2)
 • כדור הארץ מסתובב סביב השמש [הוכחה בהרחבה]. (בתמונה 1) 3)
 • כוח משיכה מחזיק את כולם שלא "יפלו" [והרי ניוטון שגילה את כוח המשיכה חי רק לפני 300 שנה] (בתמונה 2) 4)
 • כולם משונים במראיהם לפי המקום שבו נמצאים ולפי האקלים [שחורים, לבנים, סינים כו']
 • בגלל שהעולם מסתובב, אז כאשר יש אור לאלה שבחצי כדור אחד אז יש חושך לאלה שבחצי כדור האחר, וכן להיפך
 • ויש מקום שכולו יום [אנטרטיקה וארצות ארקטיות עיין כאן], ויש שם זמן מועט של לילה בלבד

(תמונה 1) כדור הארץ: (1) מסתובב סביב עצמו, (2) מסתובב סביב השמש, כמו כדור שמחובר לחוט סביב עמוד. 

(תמונה 2) כדור הארץ: (1) בני אדם שונים במראיהם ועומדים למעלה ולמטה בכדור ולא נופלים, (2) כאשר לאלה שבצד אחד מואר מהשמש, אז לאלה שבצד השני יש חושך

ואולי חלקם נראים לנו פשוטים היום אבל לא לשכוח שלפני כמה מאות שנים הדברים היו זרים לגמרי [חשבו שהעולם שטוח], כל שכן לגבי הזוהר שנכתב לפני 1800 שנה לערך וכן הספר שבו היו כתובים הדברים של רב המנונא סבא היה בתקופת רשב"י או לפניו.

ואם תאמר, הרי הזוהר נתגלה רק לפני 700 שנה בערך על ידי הרב משה די לאון זצ"ל, קודם כל מכיוון שהזוהר כותב במפורש שהדברים לקוחים מספר עתיק יומין של רב המנונא סבא כל אדם מאמין לא צריך עוד שום הוכחה. אבל אם אתה מסתפק, אענה לך, שאפילו אם נאמר שהדברים הכתובים הם הוספה מאוחרת לספר הזוהר [ואפשר לאחר את ההוספה עד לפני 700 שנה החל מהתגלות הזוהר ולא פחות כגון לפני 100 שנה, כי לאחר מכן כולם העתיקו את ספרי הזוהר ונימצאת אותה גירסא כתובה לכולם ואי אפשר להוסיף לכולם מן הסתם, ועובדה שהספר מהוצאת ה'תפ"ח לעיל הוא מלפני 286 שנים], אפילו הכי רואים בבירור שמדובר בקבלה המסורה מפי עליון ולא דעת בני אדם כי כל דברי הספר של רב המנונא סבא מדויקים להפליא לגבי העולם הניראה, ואפילו אם לפני 700 שנה מישהו העלה על דעתו שהעולם עגול, לא היה מעלה על דעתו שהאקלים משפיע על מראה בני האדם או שהעולם גם מסתובב, כי חשבו שהשמש מסתובבת סביבנו, וממילא לא היה יכול להסיק שום מסקנה שיש כוח משיכה או מקום שכולו יום.

ולדוגמא האסטרונומים היוונים, שהעלו תאוריות לגבי היקום, הצליחו "לקלוע" בכמה עניינים, וטעו בדברים אחרים. כגון תלמי היווני שכתב תאוריה על היקום בספר "אלמגסט" והשפיע רבות על האסטרונומים אחריו עד לתקופה המודרנית שלנו, וחי לפני 1800 שנה בתקופה של רשב"י וחביריו , מתאר את העולם בצורה כזאת:

File:HipparchusConstruction.png

סרטוט של "תלמי היווני", שצייר את השמש (בצד שמאל) מסתובבת סביב כדור הארץ והירח (בצד ימין).

 • הגרמים השמיימים נעים במעגל (פשוט ונכון)
 • כדור הארץ עגול (נכון)
 • כדור הארץ במרכז מערכת השמש (לא נכון!)
 • אפשר להתייחס לכדור הארץ כמו לנקודה (לא רלוונטי, אבל אפשרי)
 • כדור הארץ לא זז (לא נכון!)

רואים אם כן, שלהגיד שכדור הארץ זז או שהוא במרכז מערכת השמש, וכל שכן שאר הדברים שאמרו בזוהר, זה מאוד לא פשוט אפילו למי שחוקר את העניינים האלה, אבל רשב"י וחביריו לא זזו מהמערה.

 

_________________

1) הסבר: בגלל שאמר "כל ישובא מתגלגלא בעגולא ככדור", כלומר "כל העולם מתגלגל במעגל ככדור". אם היה אומר רק "כל העולם עגול", אז אפשר לחשוב שהעולם שטוח אבל עגול כמו פיצה (דו-מימדי), לכן אמר "מתגלגלא בעגולא ככדור", כלומר דווקא ככדור והוא בצורה תלת-מימדית כמו העולם באמת.

2) בגלל שאמר "מתגלגלא בעגולא ככדור", פירוש כמו שכדור מסתובב בחוט סביב עמוד, כך כדור הארץ מסתובב בכוח משיכה סביב השמש, ולכן אמר "מתגלגלא בעגולא", כלומר גם מסתובב על צירו, וגם יש לו מהירות קווית סביב השמש, כמו כדור ממש.

3) בגלל שאמר "מתגלגלא בעגולא", לכאורה יכל לומר, "מתגלגלא ככדור" ותו לא. אלא רוצה לומר, מתגלגל במסלול מעגלי כמו כדור. וזה ממש כדור הארץ המסתובב על צירו וגם מסתובב סביב השמש בד בבד.

4) אחרי שהבנו שהעולם עגול כמו כדור, ואמר שיש אנשים למעלה ולמטה, אז הוא לא סתם אמר את זה, אלא הוא רוצה להודיע לנו שיש משהו שמחזיק אותם והוא כוח המשיכה. וזה דומה לנמלים שנמצאות על כדור למעלה ולמטה והן לא נופלות. והוא אומר במפורש בהמשך: "וקיימין בקיומייהו כשאר בני נשא", כלומר אלה שלמטה בכדור עומדים על עומדם ולא נופלים כמו שאר בני האדם שלמעלה.
sodtorah
מנהל האתר
 
הודעות: 72
הצטרף: ד' דצמבר 19, 2012 1:00 pm

חזור אל הוכחות לתורה ולאלקים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד

cron